Font-Nedir-Psgrafik
Font-Nedir-Psgrafik

Font Neden Önemlidir

Font, bir web sitesi için önemli boyut taşımaktadır. Çünkü web sitelerine kullanıcıya daha fazla hizmet etmek ve kullanıcıların ilgi çekici yazıları okumaları için font ayarlaması yapılır. Bu nedenle font ayarlaması yani yazı tipi boyutunun tasarıma uygun olmaması, o sitenin popülerliğini korumasına yardımcı olmaz. Yazı tipi ne kadar özenerek ayarlanmış ve diğer resim gibi görsellere uygun bir şekilde yazılmışsa, site o kadar çok kullanıcı sayısına sahip olur ve göze hitap eden siteler arasında yer alır.

Font Nedir?

Web siteleri için yapılan tasarımlarda kullanılan yazı tiplerine verilen isimdir. Font sayesinde tasarımların ilgi çekiciliği artar. Bu nedenle font, bir web sitesi ayrıcalıklı bir öneme sahiptir. Font, günümüzde en çok kullanılan unsurlar arasında yer aldığı için yazı gibi işlemlerde sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Özellikle tasarımı yapılacak olan bir web sitesi için font, her şeyden önce gelmektedir. Çünkü yazı kalitesi ve ayarlaması bir sitede ne kadar titiz bir şekilde yapılmışsa sitenin kullanıcı çekmesi ve kullanıcıların aradıklarını bulması o kadar kolay hale gelmektedir.

Font Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Bir web sitesi için yapılan tasarımda yazı tipi konusunda özellikle dikkat edilmelidir. Çünkü yazı tipi iyi bir şekilde ayarlanmamış ve göze hitap etmiyorsa o site kullanışlılığını yitirebilir. Bir tasarımda font konusunda dikkat edilmesi gereken konular arasında

Tasarıma uygun bir şekilde yazı tipi kullanmak

Hangi yazı tipini hangi resme kullanılacağına karar vermek

Yazı tipi boyutunu yapılacak olan tasarıma göre ayarlamak
Göze hitap eden yazı tipini kullanmak

gibi konular yer almaktadır. Bu konulara dikkat edildiği sürece harika bir font kullanmış ve tasarımınızın değerini artırmış olursunuz.

Font Desteği

Her türlü web sitesi için en ideal yazı tiplerini kullanmaktayız. Firma olarak sizlere font konusunda yardımcı olarak sitenizin tasarımını harika bir şekilde yapıyoruz. Font ayarlamasını uzman ekiplerle yaptığımız için hazırladığımız tasarımda kullandığımız fontlar ayrı bir özelliğe sahip olmaktadır. Bu nedenle tasarım için kullanılması gereken fontlar için bizden yardım alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here