Kartvizit-Nedir-Psgrafik
Kartvizit-Nedir-Psgrafik

Kartvizit Nedir?

Kartvizit, kişilerin kendilerini ya da firmalarını tanıtmak amacı ile kullanılan basılı iletişim araçlarından bir tanesidir. Kartvizitler firmaların imzaları niteliğindedir ve en etkili iletişim araçlarından biridir. Bu nedenle de kartvizitler üzerine iletişim bilgilerinin yazılması çok büyük önem taşır. Üzerinde şirketin ya da kişinin ismi, adresi, telefonu, logosu ve e posta adresi hibi bilgilerin olduğu basılı materyaller olan kartvizitlerde iletişim bilgileri eksiksiz olmalıdır. Ayrıca kartvizitlerin yazılı bir materyal oluşu kalıcılığı açısından önem taşımaktadır. Kartvizitlerin tasarımı ise kalıcılığın yanında etkileyici bir özellik taşıması için önemlidir.

Kartvizit-Nedir-Psgrafik

Kartvizit Tasarımı Neden Önemlidir?

Kartvizit tasarımı iyi bir marka imajı için önemlidir. Kartvizit tasarımı seçiminde bu yüzden özen göstermek gerekecektir. Tüm sektörlerde farklı tasarımlı kartvizitler görmek mümkündür. Kartvizitlerin modeli ve dokusu etkili bir kartvizit için ilk kriterlerdir. Firmalar her zaman için görüşmeleri yüz yüze yapamayabilirler ve tanışma fırsatları olmayabilir bu durumlarda özellikle iyi tasarlanmış bir kartvizit karşı tarafı etkileyecektir. Doğru ve etkili bir şekilde tasarlanmış kartvizitlerin etkisi kısa sürede olumlu bir dönüş olarak görülecektir. İçeriğinin güzelliğinin yanı sıra güzel ambalajlı paketler herzaman dikkat çeker ve etki yaratır. Kartvizitte firmanın dikkatleri çekmesini sağlayacak ambalajıdır demek yanlış olmayacaktır. Kısaca belirtmek gerekirse kartvizitler en büyük reklam ve iletişim aracıdır ve iş dünyasında sizi yansıtır. Bu sebeple kartvizit tasarımına gereken önem verilmelidir.

Kartvizit Tasarımında Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar

Kartvizit tasarımı firmanın ilk izlenim yaratma ve iyi bir ilk izlenim için önemlidir. Bu kartvizit tasarımı yapılırken de dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Kartvizitler tasarlanırken;

• Farklı kağıt türleri,

• Yazı sitilleri,

• Arka plan renkleri,

• Baskı metotları,

• Kâğıda verilen doku

Gibi özelliklere dikkat edilerek firmanın sektörüne uygun bir tasarım yapılmalıdır. Kullanılan kağıdın kalitesi ve türü, yazı sitilinin etkileyici olması, kullanılan renklerin kontrast özelliği ile etkileyiciliği yakalaması, ve kağıdın dokusu ile insanlarda bıraktığı his bütün olarak ele alınmalı ve etkili bir kartvizit tasarlanmalıdır.

Etkili Kartvizit Tasımı İçin Bizi Tercih Edin

Kartvizit tasarımın önemli olduğunu ve iş dünyasında kartvizitin yerini çok iyi biliyoruz. Bu nedenle en iyi ve etkili tasarımı yaparak kartvizit tasarımında adımızdan söz ettiren bir firmayız. Sizleri de sektörünüze uygun ve farklı dizayn da kartvizitleri görmek için firmamıza bekliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here